На виконання вимог доручення ГУМВС України від 31.01.2013 на території міста Києва у період з 31 січня по 20 лютого тривають профілактичні заходи під умовною назвою «Візит».
Основна мета, з якою і проводиться операція «Візит», - налагодження взаємодії з населенням, підвищення рівня довіри до міліції.
Дільничні інспектори міліції відвідують за місцем мешкання жителів адміністративних зон, котрі обслуговують, роздають візитівки, де вказано не тільки контактний телефон «шерифа», а й дні та часи прийому громадян, адреса кабінету співробітника ДІМ. Таке спілкування з населенням надає можливість не тільки ближче познайомитися з місцевими мешканцями, а й взнати про проблеми, що турбують людей, |
зайвий раз навідатися до категорії так званої групи ризику – неблагополучних сімей, адміннаглядового елементу.
Як правило, жителі радо діляться інформацією зі своїми дільничними інспекторами: розповідають, у якій квартирі мешкає бешкетник, а куди заходять за пляшкою домашньої оковитої чи вживають наркотичне зілля. Всю отриману інформацію працівники міліції «беруть на олівець» і потім ретельно її перевіряють, аналізують та – по необхідності – реалізовують. |
У свою чергу, дільничні інспектори вручають мешканцям інструкції про те, як вберегтися від злочинних посягань, як поводитися, щоби не стати жертвою злочинців.
На території Оболонського району столиці проживає понад 314 тисяч мешканців, серед них 1 115 осіб, котрі у минулому були засуджені за скоєння різних злочинів. 73 особи на сьогоднішній день стоять на обліку міліції як адміннаглядові; у визначені дні такі мешканці мають у обов’язковому порядку приходити до свого дільничного інспектора, щоб відмітитися: живий-здоровий і адекватний.
До 20 лютого, тобто до закінчення операції, 77 дільничних інспекторів, працюючих у Оболонському районному управлінні міліції Києва, мають здійснити візит понад 113 тис. помешкань громадян і роздати свої контакти та інструкції «Як не стати жертвою злочину». Адже дільничний інспектор, по великому рахунку, найближчий до пересічного громадянина і саме до нього, до свого «шерифа», люди звертаються з більшістю нагальних проблем.
Причому, навіть ті питання, які часто лежать не в площині компетентності міліції, дільничним доводиться допомагати вирішувати жителям району. Як саме? – запитаєте Ви. Дільничний інспектор підкаже, до якої інстанції звернутися, за яким номером зателефонувати та до якого з владних кабінетів навідатися, щоб врешті-решт позбутися болючої проблеми.
|
Вікторія Білозерцева