ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м.Києві інформує, що оподаткування сум відпусток податком на доходи фізичних осіб та єдиним соціальним внеском нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної плати. База оподаткування для податку на доходи фізичних осіб зменшується на суму єдиного соціального внеску та на суму податкової соціальної пільги, якщо на неї є право. Розмір податку як для відпускних, так й для заробітної плати однаковий.
При заповненні Податкового розрахунку за формою №1ДФ відпускні відображаються, як і зарплата, з ознакою доходу «101». Якщо відпустка припадає не на один місяць, а триває ще й частину наступного, то з метою розрахунку граничного доходу для застосування соціальної пільги з податку на доходи фізичних осіб відпускні відносяться до відповідних періодів їх нарахування.
Сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині утримання за ставкою 3,6 % визначається в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відпускні входять до складу додаткової заробітної плати, тож суми фактично нарахованих відпускних можуть бути віднесені до витрат платника податку на прибуток на підставі пункту 142.1 статті 142 Податкового кодексу України.
ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м.Києві