Головна  →  Адміністрація  →  БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ  →  Фізична безбар’єрність

Звіт про стан виконання плану заходів на ІV квартал 2023 р. з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року

ФОТОРЕПОРТАЖ - КП ШЕУ району здійснює пониження бортового каменю на наземних пішохідних переходів з улаштуванням елементів тактильної навігації для маломобільних груп населення

Завдання та плани на 2024 рік

Як зазначив голова Оболонської РДА Кирило Фесик  - на 2024 рік у в Оболонському районі м. Києва заплановані роботи з облаштування пандусів в житлових будинках і роботи з заниження бордюрів.

Управління житлово-комунального господарства Оболонської РДА

За інформацією Управління житлово-комунального господарства Оболонської РДА, відповідно до розпорядження Оболонської районної  в місті Києві державної адміністрації від 12.02.2024 № 105 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансується в 2024 році за рахунок бюджетних коштів по Оболонській районній в місті Києві державній адміністрації»заплановано виконання робіт з облаштування житлових будинків  пандусами для маломобільних груп населення, в рамках виконання Комплексноюї цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки.

 

№ з/п

Адреса будинку

1

ВУЛ.АВТОЗАВОДСЬКА, 61

2

ВУЛ.АВТОЗАВОДСЬКА, 97/5

3

ВУЛ.БЕРЕЖАНСЬКА, 16-А

4

ВУЛ.ВИШГОРОДСЬКА, 46

5

ВУЛ.ВИШГОРОДСЬКА,56/2

6

ПРОСП.ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА, 1

7

ПРОСП.ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА, 27-А

8

ВУЛ.ДЖЕРЕЛЬНА, 6/5

9

ВУЛ.ДНІПРОВОДСЬКА, 13/1

10

ВУЛ.ЗОЇ ГАЙДАЙ, 2

11

ВУЛ.ЛЕВКА ЛУКЯНЕНКА, 19

12

ПРОСП.МАРШАЛА РОКОССОВСЬКОГО, 2

13

ПРОСП.МАРШАЛА РОКОССОВСЬКОГО, 6-Б

14

ПРОСП.МАРШАЛА РОКОССОВСЬКОГО, 10-А

15

ПЛОЩА ОБОЛОНСЬКА, 1

16

ПРОСП.ОБОЛОНСЬКИЙ, 22

17

ВУЛ.ПРИРІЧНА, 29

18

ВУЛ.ЮРІЯ КОНДРАТЮКА, 4

КП ШЕУ Оболонського району  

Працівниками КП ШЕУ Оболонського району вже виконуються роботи з заниження на 28 пішохідних переходів. Станом на 27.03.24 продовжуються роботи з влаштування наземних пішохідних переходів шляхом заниження бортового каменю (встановлення тактильної плитки) в кількості 41 шт. пониження по 21 переходу за адресами:

-         вул.Озерна (в кількості 11 понижень по 6 переходах)

-         вул.Прирічна (в кількості 8 понижень по 4 переходах)

-         просп.Оболонський (в кількості 14 понижень по 7 переходах)

-         вул. Йорданська (в кількості 8 понижень по 4 переходах)

-         вул. Скляренка – пров. Балтійський (в кількості 3 понижень по 2 переходах).

Управлінням будівництва Оболонської РДА інформує 

У поточному 2024 році планується введення в експлуатацію пішохідного мостового переходу з острова Оболонський в бік вул. Прирічної, що дозволить забезпечити доступність до острова для всіх верств населення, в тому числі людей з обмеженими фізичними можливостями (осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення). 

ФІЗИЧНА БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ - доступність усіх об'єктів фізичного оточення для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров'я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.

ФІЗИЧНА БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ - ЩО НАМ ЗАВАЖАЄ?

 

image011image013  

В повсякденному житті люди часто стикаються з фізичними бар'єрами та перешкодами. Наприклад, З появою дитини в сім’ї з'ясовується, що значна частина магазинів, автобусів та об'єктів інфраструктури для них стає недоступною. Навіть спуститися з квартири буває непросто, особливо якщо не працює ліфт. Літні люди та люди із захворюваннями опорнорухового апарату, які користуються ходунками чи тростинами, люди в період відновлення після травм та операцій також потребують безбар’єрного середовища. Фізична безбар'єрність – це більше, ніж просто пандуси. Це, коли усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак. Наявність ліфтів, широкі дверні отвори, відсутність турнікетів-вертушок, зручно розташовані кнопки, поручні у вбиральнях, на сходах, ліфтах, дублювання ключових написів шрифтом Брайля, тактильні плитки, контрастні написи – це лише мала частина елементів безбар'єрного середовища. Фізична безбар'єрність передбачає створення середовища, де суспільний простір фізично доступний для кожного громадянина, включаючи людей з обмеженою мобільністю шляхом упровадження принципів універсального дизайну.
Тож першочергово у цій сфері передбачається:

  •  Удосконалення державних будівельних норм, які стосуються інклюзивності будівель і споруд, закладів освіти та закладів дошкільної освіти, а також об’єктів благоустрою. Це потрібно для того, щоб кожен новий об’єкт соціальної інфраструктури був зведеним без бар’єрів.
  • Запровадження нових стандартів доступності об’єктів фізичного оточення, зокрема медзакладів, громадських будівель та об’єктів культурної спадщини.
  • Гармонізація стандартів доступності, ергономічності та зручності побудованого середовища та забезпечення їх відповідністі міжнародному досвіду досягнення безбар’єрності фізичного простору.
  • Забезпечення контролю за дотриманням вимог будівельних норм та посилення відповідальності за їх порушення.
  • Регулярне проведення моніторингу безбар’єрності соціально важливих об’єктів.

 

Версiя для друку