Дохід від операційної та неопераційної курсових різниць
Згідно з п. 7 ПБО 15 визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:
- дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
- чистий дохід від реалізаци продукції (товарів, робіт, послуг):
- інші операційні доходи:
- фінансові доходи;
- інші доходи.
Податковим кодексом не встановлено окремого порядку розрахунку вартісного критерію річного доходу платника податків для цілей ТЦ. Водночас для цілей пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включаються дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи. Отже, для цілей ст. 39 Податкового кодексу розрахунок річного доходу здійснюється відповідно до вимог, установлених пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 цього Кодексу.
Відповідно до наказу Мінфіну України від 28.03.2013 № 433 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності» дохід від операційних курсових різниць відображається у статті «Інші операційні доходи» (р. 2120 Звіту про фінзнсові результати), а дохід від неопераційних курсових різниць — у статті «Інші доходи» (р. 2240 Звіту про фінансові результати).
Таким чином, дохід від операційної та неопераційної курсових різниць враховується для обчислення річного доходу платника податків від будь-якої діяльності для цілей ТЦ.
ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві