Цифрові трансформації стають людиноцентричними, щоб кожен без винятку міг інтегруватися онлайн без бар’єрів.
Перша леді Олена Зеленська на Diia Summit – масштабному заході від Міністерства цифрової трансформації України – розповіла про нові опції платформи Дія у напрямі безбар'єрності. Це, зокрема:
- Нова сторінка «Дія. Бізнес без бар’єрів».
Коли два роки тому з’явилася спільнота «Бізнес без бар’єрів», її учасники, українські та міжнародні компанії, вирішили ділитися досвідом саме на порталі «Дія». І представили тут успішні кейси:
- як створювати робочі місця та інтегрувати в колектив людей з інвалідністю;
- як подолати вікові та гендерні обмеження, організувати умови для рівного батьківства.
Тут зібрані дослідження, практики, відеошпаргалки, успішні кейси, гайди – із чого почати та як рухатися далі компанії, яка візьме цінності безбар’єрності за основу своєї діяльності.
- Новий розділ «Дія. Безбар’єрність», який має з’явитися у березні цього року. Він спростить комунікацію з державою для літніх людей, людей з інвалідністю та інших груп населення, для яких раніше держпослуги не завжди були зручними й дружніми.
Адже зараз, коли запроваджується безбар’єрність на всіх рівнях – від будівництва пандусів до доступності робочих місць, дуже важливо, щоб жодних перешкод не було й на цифровому рівні. «Держава у смартфоні» має бути максимально дружньою до будь-якого користувача, зокрема літніх людей, людей з інвалідністю.
На «Дія. Безбар’єрність» буде доступно викладено інформацію, як отримати пільги, послуги, документи, допомогу, дізнатися про свої права та можливості.
Розділ буде містком, а в цьому випадку доречно сказати – зручним пандусом між онлайн- і офлайн-сервісами держави для тих, хто цього особливо потребує.
https://minjust.gov.ua/m/tsifrova-bezbarernist