Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Чи потрібно підприємству, яке здійснює закупівлю пального

Чи потрібно підприємству, яке здійснює закупівлю пального та використовує його для власних виробничих потреб, зокрема виконання робіт/надання послуг із збирання врожаю, складати акцизну накладну?

Згідно з п. 1 розділу II Закону України від 24.12.2015 р. № 909-УІІ1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.03.2016 р. набрав чинності п. 58 розділу І цього Закону щодо запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та акцизної накладної — обов'язкового електронного документа, який складається при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

Підпунктом 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу встановлено, що об'єктами оподаткування є операції з реалізації будь - яких обсягів пального понад обсяги, які:

отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

Облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта оподаткування акцизним податком, а саме обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

Слід зазначити, що якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсягів отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то у підприємства не виникатиме об'єкта оподаткування згідно з пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу.

Таким чином, підприємство на всі обсяги витраченого (у тому числі реалізованого (переданого підрядникам для виконання робіт/надання послуг із збирання врожаю, використаного для власних виробничих потреб)) пального зобов'язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та реєструвати її в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта оподаткування акцизним податком, а саме обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку