Роботодавці завжди були і є основними партнерами столичної служби зайнятості. Водночас вони є клієнтами служби, які потребують сприяння у вирішенні питань з підбору кваліфікованих кадрів. Загалом, служба зайнятості надає роботодавцям понад двадцять видів послуг. Проте головне в цій співпраці – створення нових та збереження існуючих робочих місць.
«Роботодавці - наш клієнт номер «один». Що ми можемо їм запропонувати? Насамперед, виконати якісний та оперативний підбір персоналу. Організувати співбесіду з шукачами роботи в режимі дистанційного чи стаціонарного спілкування - на вибір роботодавця. На замовлення роботодавців, організувати професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації безробітних, стажування безпосередньо на підприємстві, на конкретному робочому місці», - підкреслив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Раніше служба зайнятості надавала роботодавцям дотацію на створення додаткових робочих місць та працевлаштування на них безробітних з представників т.зв. вразливих категорій населення, які мають обмежену конкурентоспроможність на ринку праці: одиноких матерів, молоді на перше робоче місце, дітей-сиріт, осіб передпенсійного віку та ін. На дотаційні робочі місця за 30 років діяльності служби влаштувались 7,5 тис. громадян.
Сьогодні одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців до працевлаштування безробітних на нові робочі місця є компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За весь час її отримали 1483 роботодавці.
З початку 2020 року послуги фахівців столичної служби зайнятості, зокрема, й консультаційного характеру з питань законодавства про зайнятість, мали можливість отримати 27 тисяч роботодавців. Одним з результатів поглиблення співпраці сталонаявність 60 тис. вакансій в базі Київського міського центру зайнятості за цей рік.
Кілька років поспіль на вебсайті служби існує послуга «електронний кабінет роботодавця». Цей сервісдозволяє роботодавцю суттєво заощаджувати час: він зможе переглядати резюме шукачів роботи з будь-якого гаджета, знати, як укомплектовуються вакансії на своєму підприємстві, створювати пропозиції роботи і передавати їх для подальшої модерації і розміщення на сайті.
Рік тому для поглиблення співпраці з роботодавцями, надання їм послуг на високопрофесійному рівні із залученням сучасних засобів комунікації, зокрема, з підбору кадрів, у службі зайнятості з’явився інститут консультантів роботодавця. З метою вирішення питань зайнятості та задоволення попиту роботодавців у кваліфікованій робочій силі консультанти роботодавців організовують ярмарки вакансій, презентації роботодавців, семінари та вебінари. На них фахівці служби зайнятості роз’яснюють особливості законодавства про зайнятість, пропонують співпрацю, наголошують на недопустимості нелегальних трудових відносин. Роботодавці також допомагають службі зайнятості організовувати оплачувані громадські роботи, забезпечують громадян тимчасовою зайнятістю. У 2020 році з’явилася нова послуга служби зайнятості для роботодавців - допомога по частковому безробіттю, зумовлена карантином, оголошеним урядом для запобігання поширенню COVID-19.
«Допомога по частковому безробіттю дала змогу багатьом роботодавцям столиці утриматися на плаву та зберегти свої колективи. Її отримали майже 800 роботодавців, завдяки чому вдалося уникнути вивільнення понад 12 тисяч працівників, а також фінансово підтримати майже 3 тисячі фізичних осіб-підприємців», - наголосив Віктор Білич.
Київський міський центр зайнятості сьогодні це:
- Найбільша база можливостей
- Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців
За інформацією КМЦЗ