Головна  →  Новини  →  8 лютого 2019

ДИТИНА І ЗАПАЛЬНИЧКА: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

Проходячи сьогодні шкільним подвір'ям, можна помітити свіжорозплавлену запальничку. Шановні дорослі, будьте обережні зі здоров'ям своїх дітей! Кинута вами порожня запальничка на території навчального дитячого закладу - загроза тому, що вона потрапить до допитливих рученят.

У чому полягає ця загроза?

Багатьох дітей так і ваблять ігри з вогнем. Однак такі забави часто закінчуються дуже погано!

Дітям швидко набридає,якесь одноманітне заняття і вони починають шукати собі цікаві пригоди. Саме так у руках у допитливих учнів, за якими трохи не догледіли дорослі, опиняються небезпечні предмети: сірники або запальнички. Вогонь завжди вабить дітей, адже це так цікаво запалювати його і дивитися, як язики полум'я повільно знищують папір, пластик, листочки чи гілочки.

Ігри з такими небезпечними предметами закінчуються дуже погано. Останнім часом практично щодня в новинах повідомляють про катастрофи, які сталися з дітьми через неправильне поводження з сірниками чи запальничками. Зіпсоване майно, серйозні опіки, травми та навіть летальні випадки - ось такі плачевні наслідки «веселих забав». Саме тому ми вирішили нагадати батькам про те, що в кожному будинку чи на вулиці є вогненебезпечні предмети, і ще раз повторити такі відомі правила пожежної безпеки для дітей, відповідальних мам і тат.

Дитина і запальнички: пожежна безпека для дітей і дорослих

Щоб уникнути трагедіїі, дотримуйтеся цих простих правил:

  1. Ні в якому разі не залишайте дітей без нагляду в будинку. З ними завжди повинні бути дорослі.
  2. Ховайте всі вогненебезпечні предмети від дітей: дитина не повинна мати можливість самостійно взяти сірники або запальничку. Не кидайте запальнички під ноги, навіть якщо вони порожні!
  3. Вдома замініть сірники спеціальною запальничкою для плити.
  4. Задовольняйте інтерес дітей: рано чи пізно їмі все одно потраплять у руки ці злощасні сірники і запальнички. Навчіть дитину правильно користуватися ними, АЛЕ поясніть, що це можна робити тільки разом з дорослими й у спеціально призначених місцях (на вулиці).
  5. Розкажіть про наслідки ігор із сірниками і запальничками. Дитина чи підліток повинен знати, що ці предмети створені не для забави. Поясніть, що така гра може коштувати вам будинку, вогонь робить дуже боляче і залишає жахливі шрами на все життя, іноді вбиває.
  6. Поясніть, що підпалювати запальничку (навіть порожню) ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО тим, що вона може вибухнути прямо в руках, що може спричинити тяжкі опіки, відірвані пальці, травмовані очі...
  7. Не забудьте розповісти дитині, що робити у випадку пожежі. Вона має знати, як швидко вибратися з дому, вберегтися від їдкого диму, викликати пожежну службу і рятувальників.До речі, номери екстрених служб напишіть великими буквами і повісьте на видному місці - це ще один спосіб перестрахуватися.
  8. Покажіть дитині, як можна швидко погасити незначне загоряння: водою, піском, товстою ковдрою або рушником.

Таке пожежне виховання дітей потрібно починати якомога раніше, адже ніхто не знає, коли і за яких обставин сірники чи запальнички потраплять у руки малюкові. Відмінний спосіб все дохідливо пояснити дитині - показати їй мультфільм про пожежну безпеку. Покажіть дитині відео, щоб вона назавжди усвідомила: сірники та запальнички - це не іграшка!

За інформацією Оболонського ГУ ДСНС України в м. Києві

 

Перейти до спискуВерсiя для друку